Gümrük memurlar bu kez 137 bin Euro ve 250 gram altına

Sırbistan Gradina sınır kapısında gümrük memurları polisle işbirliği içinde, yaklaşık 137 .bin kayıt dışı Euro ve 250 gram altın ziynet kaçakçılığı girişimini engelledi. Almanya’dan üç Bulgar vatandaşının Bulgaristan’a seyahat ettiği Alman plakalı bir Volkswagen marka aracın aranması sırasında bildirilmeyen döviz ve altın takılar bulundu.


Gümrük memurları tarafından rapor edilecek bir şeyleri olup olmadığı sorulduğunda, üç yolcu da sadece kişisel eşyalarını taşıdıklarını söyledi.

Ancak detaylı incelemede 3 yolcunun çantasında yaklaşık 126 bin kaçak Euro ile 250 gram altın takı (kolye, küpe, bilezik ve duka şeklinde kolye) bulundu.

Paralara ve ziynet eşyalarına el koyuldu

Yolcunun çantasında taşıdığı hamur işleri için tasarlanmış çantalarda kamufle edilmiş birkaç zarfa yerleştirilmiş Eurolar bulundu.

Hepsi bu da değil, her iki arkadaşın 11 bin Euro tutarında beyan edilmemiş parası vardı, bu da ortaya çıkan toplam tutar 137 bin Euro’ya çıktı. Para ve tüm beyan edilmemiş altın takılar prosedürün sonuna kadar geçici olarak alıkonuldu.