Gümrük Mevzuatı Danışmanlık Hizmeti

Turuncu Gümrük Müşavirliği'nden Dış Ticaret ve Gümrük mevzuat danışmanlığı hizmeti alan kurum ve kuruluşlar, kişiler, gümrüklerde uygulanan mevzuatlar ve bu mevzuatların uygulanmasında yapılan değişikliklerden anında haberdar olur. Aynı zamanda bu bilgileri doğru zamanda ve doğru yerlerde uygulayarak rekabet üstünlüğü kurma şansı elde eder.

Mevzuat Danışmanlığı Hizmeti

Doğru ve yeterli bilgi paylaşımı yapılmadığı durumlarda ortaya çıkacak sorunların maliyeti yasal mevzuata uygun bir şekilde yürütülmediği zaman ortaya çıkacak sorunlar için alınacak olan önlemler için harcanacak kaynakların tutarından çok daha fazla olacaktır. Günümüzde rekabetin çok yoğun ve karmaşık yaşandığı iş süreçlerinin gümrük ve dış ticaret alanında getirdiği başarı sayesinde eşyaların en düşük maliyet ile en doğru ve hızlı şekilde tüketiciye ulaştırılması sağlanır. Bu nedenle gümrükten gelecek eşyaların sorunsuz bir şekilde hiçbir engelle karşılaşmadan hesaplanan zaman içinde piyasaya sürülmesi için gerekli iş süreçlerinin planlanması ve yasal mevzuatların eşya henüz gümrüğe ulaşmadan önce yasal gerekliliklerinin belirlenmesi gerekir.

Dış Ticaret ve Mevzuat

Dış ticarette firmalara düşen görevler de oldukça büyüktür. Gümrük mevzuatı alan kişi ve kurumların verimlilik ve rekabet üstünlüğü alanında önemli katkılar sağlar. Turuncu Gümrük Müşavirliği, dünya ve Türk ekonomisine katkı sağlayacak alanında deneyimli müşavir ve danışman kadrosu ile uzun yıllardır hizmet veren dış ticaret ve profesyonel gümrük alanında yayınlanan güncel mevzuat ve uygulamalar ile ilgili danışmanlık hizmeti yürütür. Bu sayede firma, kamu kurum ve kuruluşlar rekabet gücünü her daim elinde bulundurma şansı yakalar. Danışmanlık hizmeti verilen başlıca konular ise;

Uzlaşma Yönetmeliği ve Danışmanlık Hizmeti

Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı ve Uygulamalarına Yönelik Danışmanlık

Gümrük Uyuşmazlıkları ve İdari İtiraz Usulleri Danışmanlık

Kaçakçılıkla Mücadele Mevzuatı Danışmanlık

Avrupa Birliği ve Türkiye Ortak Mevzuatı